MUSİTEM HABER
Dolar :

Alış : 16.6460

Satış : 16.6760

Euro :

Alış : 17.6057

Satış : 17.6375

Sterlin :

Alış : 20.4246

Satış : 20.5311
ABD’de Cumartesi günü düzenlenen bir dizi silahlı saldırıda 4 kişi öldü, 28 kişi yaralandı.
ABD’de Cumartesi günü düzenlenen bir dizi silahlı saldırıda 4 kişi öldü, 28 kişi yaralandı.
ABD’de Cumartesi günü düzenlenen bir dizi silahlı saldırıda 4 kişi öldü, 28 kişi yaralandı.   Gun Violence Archive’a göre Cumartesi günü Michigan, Pensilvanya, Teksas ve Arizona’da dört veya daha fazla...
5 Haziran 2022 20:54
Font1 Font2 Font3 Font4
MUSİTEM HABER

ABD’de Cumartesi günü düzenlenen bir dizi silahlı saldırıda 4 kişi öldü, 28 kişi yaralandı.

 

Gun Violence Archive’a göre Cumartesi günü Michigan, Pensilvanya, Teksas ve Arizona’da dört veya daha fazla kişinin vurularak öldürüldüğü bir olay olarak tanımlanan kitlesel saldırılar bildirildi.

 

Philadelphia’da, Cumartesi günü gece yarısından hemen önce South Street’te çok sayıda silahlı kişinin ateş açması sonucu üç kişi öldü, on dört kişi yaralandı.

 

Teğmen D.F. Philadelphia Polis Departmanından Pace, yerel bir ABC istasyonuna polisin “birkaç aktif atıcının kalabalığa ateş ettiğini” gözlemlediğini söyledi.

 

Pace, yetkililerin en az iki ateşli silah ele geçirdiğini ve failleri tespit etmek için çalıştıklarını da sözlerine ekledi.

 

Phoenix’te, Cumartesi günü sabahın erken saatlerinde bir striptiz alışveriş merkezinde çıkan silahlı saldırıda 14 yaşındaki bir kız vurularak öldürüldü ve sekiz kişi de yaralandı.

 

Fox 10 tarafından Phoenix’te kaydedilen bir basın toplantısında yetkililer, çekimin bölgedeki bir parti sırasında gerçekleştiğini söyledi. Alışveriş merkezinin otoparkı ve binalarının etrafındaki bir dizi noktada silah sesleri patlamadan önce bir tür çatışma çıktı.

 

Phoenix Belediye Başkanı Kate Gallego (D) Cumartesi günü tweet attı “Görünüşe göre başka bir toplu saldırı olmadan bir gün gidemeyiz.”

“Zaman tükendi. Değişim şimdi olmalı” diye yazdı.

 

Gun Violence Archive’a göre, Cumartesi günü Teksas, El Paso’da düzenlenen silahlı saldırıda beş kişi ve Ecorse, Michigan’da dört kişi de yaralandı.

 

Hafta sonu silah sesleri, son haftalarda, Uvalde, Teksas’ta bir ilkokula ateş açan ve 19 çocuk ve iki yetişkini öldüren silahlı bir adam ve Buffalo’daki siyahların çoğunlukta olduğu bir mahallede 10 kişiyi öldüren başka bir silahlı adam da dahil olmak üzere, bir dizi trajik kitlesel saldırının ardından geldi. NY

 

Geçen hafta, bir adam ayrıca, Okla, Tulsa’daki bir hastanede, başka bir kişinin Wis, Racine’deki bir mezarlığa ateş açmasından sadece bir gün önce, dört kişiyi vurarak öldürdü.

Bu haber 39 defa okundu
5 Haz 2022 20:54 : Gön:    ·   Yorum yok
Habere Oy Ver:
     0votes

YORUM YAPMAYA NE DERSİNİZ

Yukarı Geri Ana Sayfa