MUSİTEM HABER
Dolar :

Alış : 17.9688

Satış : 18.0011

Euro :

Alış : 18.2694

Satış : 18.3024

Sterlin :

Alış : 21.6063

Satış : 21.7189
Almanya’daki zirvede toplanan G7 ülkeleri
Almanya’daki zirvede toplanan G7 ülkeleri
Almanya’daki zirvede toplanan G7 ülkeleri, 27 Haziran Pazartesi günü yaptığı açıklamada, özellikle “Rus petrolünün fiyatını küresel düzeyde sınırlayacak bir mekanizma” geliştirerek Rusya’ya karşı ekonomik koşulları daha da sıkılaştıracaklarını söyledi.  ...
27 Haziran 2022 12:08
Font1 Font2 Font3 Font4
MUSİTEM HABER

Almanya’daki zirvede toplanan G7 ülkeleri, 27 Haziran Pazartesi günü yaptığı açıklamada, özellikle “Rus petrolünün fiyatını küresel düzeyde sınırlayacak bir mekanizma” geliştirerek Rusya’ya karşı ekonomik koşulları daha da sıkılaştıracaklarını söyledi.

 

 

Beyaz Saray. özellikle Washington’un büyük Rus kamu şirketlerine yönelik yaptırımlar aracılığıyla “agresif bir şekilde” hedef alacağı savunma sektöründe “Rusya’nın önemli endüstriyel kaynaklara erişimini kısıtlamaya devam edilecek”.

 

ABD’li yetkililer, G7 liderlerinin Rus petrolüne tavan fiyat uygulama konusunda prensipte bir anlaşmaya yakın olduklarını ve Ukrayna’yı desteklemek için Moskova’ya yeni ekonomik cezalar vermeye hazır olduklarını söyledi.

 

Diplomatik kaynaklara göre Ukrayna cumhurbaşkanı Volodymyr Zelensky Pazartesi günü dünya liderlerine savaşı yıl sonuna kadar bitirmek istediğini söyledi.

 

Zelensky, G7 liderlerini uçaksavar sistemleri vermeye çağırırken Ukrayna savaşının kışa kadar bitmesi gerektiğini söyledi

 

Zelensky, G7’den savunma sistemleri, yeniden yapılanma yardımı ve buğday istedi.

 

Zelenskiy, G7 liderlerini Moskova’ya karşı “yaptırımları sıkılaştırmaya” çağırdı

 

Ülkenin sert kışı vurmadan önce çatışmanın bitmesini istediğini vurguladı.

 

Almanya Şansölyesi: G7, savaş bitene kadar Ukrayna’yı desteklemeye ve Putin’e baskı yapmaya devam edecek

Bu haber 139 defa okundu
27 Haz 2022 12:08 : Gön:    ·   Yorum yok
Habere Oy Ver:
     0votes

YORUM YAPMAYA NE DERSİNİZ

Yukarı Geri Ana Sayfa