MUSİTEM HABER
Dolar :

Alış : 17.9688

Satış : 18.0011

Euro :

Alış : 18.2694

Satış : 18.3024

Sterlin :

Alış : 21.6063

Satış : 21.7189
İngiltere monkeypox semptomları önceki salgınlardan farklı: çalışma
İngiltere monkeypox semptomları önceki salgınlardan farklı: çalışma
Londra’daki araştırmacılar Cuma günü yaptığı açıklamada, İngiltere’deki Monkeypox hastalarının önceki salgınlarda görülenlerden belirgin şekilde farklı semptomlara sahip olduğunu ve vakaların gözden kaçırıldığına dair endişeleri artırdığını söyledi.   Britanyalı araştırmacılar Londra’da...
3 Temmuz 2022 12:29
Font1 Font2 Font3 Font4
MUSİTEM HABER

Londra’daki araştırmacılar Cuma günü yaptığı açıklamada, İngiltere’deki Monkeypox hastalarının önceki salgınlarda görülenlerden belirgin şekilde farklı semptomlara sahip olduğunu ve vakaların gözden kaçırıldığına dair endişeleri artırdığını söyledi.

 

Britanyalı araştırmacılar Londra’da 54 maymun çiçeği hastasını analiz etti, erkeklerle seks yapan tüm erkekler ve ikisi hariç hepsi, hastalığı olan biriyle temas halinde olduklarından habersizdi.

 

Hastaların sadece yüzde 57’sinde ateş görüldü; bu, bu yıldan önceki salgın vakalarının yüzde 85 ila 100’ünden çok daha düşüktü.

 

Tüm hastalarda cilt lezyonları vardı ve bunların yüzde 94’ü genital ve anal bölgelerdeydi. Önceki salgınlar uzuvlarda, yüzlerde ve boyunlarda çok daha fazla lezyon gördü.

 

Bu hastalarda ayrıca çoğunlukla üç günden az süren hafif vakalar vardı ve sadece beşi hastaneye kaldırıldı.

 

Hastaların dörtte biri HIV pozitifti ve dörtte biri cinsel yolla bulaşan bir hastalığa sahipti ve aynı zamanda maymun çiçeği vardı.

 

Chelsea & Westminster Hastanesi NHS Foundation Trust’tan çalışmanın baş yazarı Nicolo Girometti, “Bu kohortun en az altıda biri mevcut ‘olası vaka’ tanımını karşılamazdı” dedi.

 

Çalışma The Lancet Bulaşıcı Hastalıklar dergisinde yayınlandı.

 

Sağlık ve Güvenlik Ajansı tarafından 1 Temmuz’da güncellenen rakamlara göre, Birleşik Krallık’ta teyit edilen toplam maymun çiçeği vakası 26 Haziran itibariyle 1.076’ya ulaştı.

Bu haber 29 defa okundu
3 Tem 2022 12:29 : Gön:    ·   Yorum yok
Habere Oy Ver:
     0votes

YORUM YAPMAYA NE DERSİNİZ

Yukarı Geri Ana Sayfa