MUSİTEM HABER
Dolar :

Alış : 17.9688

Satış : 18.0011

Euro :

Alış : 18.2694

Satış : 18.3024

Sterlin :

Alış : 21.6063

Satış : 21.7189
İtalyan Alpleri’nde, Pazar günü 17 kayıp kişinin yerini bulmak için arama çalışmaları devam ediyor.
İtalyan Alpleri’nde, Pazar günü 17 kayıp kişinin yerini bulmak için arama çalışmaları devam ediyor.
İtalyan Alpleri’nde, bir buzulun içindeki bir buz kütlesi olan serac’ın ayrılmasının ardından bu Pazar günü 17 kayıp kişinin yerini bulmak için arama çalışmaları devam ediyor.   Altı ceset bulundu..  ...
4 Temmuz 2022 12:52
Font1 Font2 Font3 Font4
MUSİTEM HABER

İtalyan Alpleri’nde, bir buzulun içindeki bir buz kütlesi olan serac’ın ayrılmasının ardından bu Pazar günü 17 kayıp kişinin yerini bulmak için arama çalışmaları devam ediyor.

 

Altı ceset bulundu..

 

Acil servis ekipleri, Pazar günkü müfrezenin ardından bu bölgede hala kayıp olan yaklaşık 17 kişiyi bulmak için İtalyan Alpleri’ndeki Marmolada buzulunda gece boyunca arama operasyonlarını sürdürdü.

 

Polis kaynaklarına göre, yerel makamlar İtalyan uyruklu üç ve Çek kökenli biri de dahil olmak üzere en az altı ceset buldu. Canazei’deki bir buz pateni pisti, geçici bir morg olarak hizmet veriyor.

 

Trento savcısı Sandro Raimondi, bu Pazartesi günü kurbanların sayısını güncelledi ve ayrıca ‘Corrierre della Sera’ya göre sekiz yaralı ve 17 kayıp olduğunu doğruladı. Ulusal Alp Kurtarma Müdürlüğü sözcüsü Fabio Bristot, Pazar gecesi zaten “canlı birini bulmanın zor olacağını” itiraf etti.

 

Termal kameralı dronlarla arama yapılıyor

 

Aileler trajedinin merkez üssü haline gelen Dolomitler’den bir tür haber beklerken, arama ekipleri kayıpları bulmak için termal kameralarla donatılmış insansız hava araçları kullandı. Başbakan Mario Draghi bölgeye seyahat etmeyi planlıyor.

 

Araştırmacılar, bir buzulun içindeki bir buz bloğu olan serac’ın ayrılmasından ve tüm dağcı grupları da dahil olmak üzere yoluna çıkan her şeyi harap ettiğinden şüpheleniyorlar. Rai (TV) zincirinin bildirdiğine göre, yetkililer buz ve taş çığının vücutlarda ciddi hasara yol açması nedeniyle tüm kurbanların teşhis edilebileceğinden bile korkuyor.

 

Bölgedeki belediyeler, arama çalışmaları tamamlanana ve alan tekrar güvenli hale gelene kadar etkilenen bölgeden uzak durulması talimatı verdi.

Bu haber 38 defa okundu
4 Tem 2022 12:52 : Gön:    ·   Yorum yok
Habere Oy Ver:
     0votes

YORUM YAPMAYA NE DERSİNİZ

Yukarı Geri Ana Sayfa