MUSİTEM HABER
Dolar :

Alış : 17.9688

Satış : 18.0011

Euro :

Alış : 18.2694

Satış : 18.3024

Sterlin :

Alış : 21.6063

Satış : 21.7189
İngiltere’de kriz büyüyor İstifa depremi: Toplam 8 bakan istifa etmiş oldu
İngiltere’de kriz büyüyor İstifa depremi: Toplam 8 bakan istifa etmiş oldu
İngiltere’de kriz büyüyor İstifa depremi: Toplam 8 bakan istifa etmiş oldu   İngiltere’de Sağlık Bakanı ve Maliye Bakanının istifaları sonrası bugün Aile bakanı ,Ulaştırma Bakanı Laura Trott ve Okullar Bakanı...
6 Temmuz 2022 11:33
Font1 Font2 Font3 Font4
MUSİTEM HABER

İngiltere’de kriz büyüyor İstifa depremi: Toplam 8 bakan istifa etmiş oldu

 

İngiltere’de Sağlık Bakanı ve Maliye Bakanının istifaları sonrası bugün Aile bakanı ,Ulaştırma Bakanı Laura Trott ve Okullar Bakanı Robin Walkerda istifa etti.

 

Mektuplarında İngiltere Başbakanı Johnson’a güven duymadıkları için istifa ettiğini belirttiler.

 

İngiltere’de Çocuk ve ailelerden sorumlu Bakan Will Quince ve Ulaştırma Bakanı Laura Trott istifa kararı aldıklarını duyurdu. Toplam 7 bakan istifa etmiş oldu

 

Okullar Bakanı Robin Walker milletvekili istifasını sundu. Başbakan’a yazdığı bir mektupta, partinin “liderlik sorunlarına acımasızca odaklanarak temel misyonlarından uzaklaştığını” söyledi.

 

İngiltere Ekonomi Bakanı John Glen istifa etti.

 

İngiltere Adalet Bakanı Victoria Atkins istifa etti Adalet Bakanı Victoria Atkins, Başbakan Boris Johnson üzerindeki baskılar artmaya devam ederken görevinden istifa etti

 

Mektubunda şöyle diyor: “Dürüstlük, edep, saygı ve profesyonellik gibi değerler hepimiz için önemli olmalı. Artık kırık değerlerimizin etrafında dönüp dolaşamam.”

 

İngiltere Çevre Bakanı Jo Churchill istifa etti

 

Toplam 8 bakan istifa etmiş oldu

Birleşik Krallık: Boris Johnson hükümetinde iki yeni istifa

 

İstifa mektubunda, Bay Quince başbakana “Pazartesi günkü basın toplantısından önce 10 numaradan aldığım ve artık doğru olmadığını bildiğimiz brifinglerle ilgili samimi özürünüz için” teşekkür ediyor.

 

Ancak, Chris Pincher hakkındaki güvenceleri “iyi niyetle” kabul ettiğini ve tekrar ettiğini, bu yüzden artık istifa etmekten başka “seçeneklerinin” olmadığını da ekliyor.

 

AFP’ye göre Laura Trott, Ulaştırmadan Sorumlu Devlet Bakanı yardımcısı olarak görevinden istifa etti ve güvenin “kaybolduğuna” karar verdi.

 

İngiltere bakanı Will Quince, Downing Street randevu brifingi üzerine istifa etti

 

İngiltere’nin çocuklar ve ailelerden sorumlu bakanı Will Quince, Başbakan Boris Johnson’ın şikayet konusu olan bir politikacıyı atamasıyla ilgili kendisine “yanlış” bir brifing verilmesinin ardından istifa edeceğini söyledi.

 

Johnson’a gönderdiği istifa mektubunda, “Dün akşam benimle görüştüğünüz için ve Pazartesi günkü medya turu öncesinde 10 numaradan aldığım ve artık doğru olmadığını bildiğimiz brifinglerle ilgili samimi özürünüz için teşekkür ederim” dedi. Twitter.

 

Bu güvenceleri iyi niyetle kabul ettiğim ve tekrarladığım için Çocuklar ve Aileler Bakanı olarak istifamı sunmaktan başka seçeneğim olmadığını hissetmekten büyük üzüntü duyuyorum.”

 

İngiltere Hazine Ekonomi Bakanı John Glen, Boris Johnson Hükümeti’nden istifa etti. 16’dan fazla kilit kişi 24 saatten kısa bir süre içinde İngiltere Hükümeti’nden istifa etti. Boris Johnson için büyük kriz.

 

İngiltere’de İstifa eden bakanlar

» Sajid Javid: Sağlık
» Robin Caspar Walker: Okul
» Laura Trott: Ulaştırma
» Will Quince: Çocuk ve Aile
» Rishi Sunak: Maliye
» John Glen: Ekonomi
» Victoria Atkins: İçişleri
» Jo Churchill: Çevre Bakanı

 

 

 

Bu haber 258 defa okundu
6 Tem 2022 11:33 : Gön:    ·   Yorum yok
Habere Oy Ver:
     0votes

YORUM YAPMAYA NE DERSİNİZ

Yukarı Geri Ana Sayfa