MUSİTEM HABER
Dolar :

Alış : 17.9688

Satış : 18.0011

Euro :

Alış : 18.2694

Satış : 18.3024

Sterlin :

Alış : 21.6063

Satış : 21.7189
Kurban Bayramı gecesi İzmir Balçova’da bulunan kurban pazarlarında hareketlilik yaşanıyor.
Kurban Bayramı gecesi İzmir Balçova’da bulunan kurban pazarlarında hareketlilik yaşanıyor.
Kurban Bayramının 1. günü gecesinde İzmir Balçova’da bulunan kurban pazarlarında da hareketlilik yaşanıyor. Kurban Bayramı’na sayılı saatler kala İzmir’in Balçova ilçesi İciraltı Köprü Ayağı Kurban Pazarı’nda kurbanlıkların satışları  saat 22:40...
9 Temmuz 2022 22:43
Font1 Font2 Font3 Font4
MUSİTEM HABER

Kurban Bayramının 1. günü gecesinde İzmir Balçova’da bulunan kurban pazarlarında da hareketlilik yaşanıyor. Kurban Bayramı’na sayılı saatler kala İzmir’in Balçova ilçesi İciraltı Köprü Ayağı Kurban Pazarı’nda kurbanlıkların satışları  saat 22:40 itibariyla devam ediyor.

 

Kurban Bayramının 1. günü gecesinde İzmir Balçova’da bulunan kurban pazarlarında da hareketlilik yaşanıyor. Havaların sıcak olması nedeniyle bunalan hayvanlar suyla serinletiliyor. Kurban Bayramı’na sayılı saatler kala İzmir’in Balçova ilçesi İciraltı Köprü Ayağı Kurban Pazarı’nda kurbanlıklar satışları halen devam ediyor.

 

Türkiye’nin dört bir yanından getirilen büyük ve küçükbaş hayvanlar,  hava sıcaklıklarının yüksek olması nedeniyle satıcıları tarafından sık sık suyla serinletiliyor. İncir Altın’daki kurban pazarı açılalı 15 gün oldu. Pazar yeri işletmecisi Ömer Çakmak, “İşler iyi gidiyor, Sabit müşterilerimiz var. Her sene bizden alıyorlar. Burada yurdumuzun doğu, batı, iç Anadolu’nun değişik yerlerinden gelen hayvanımız var. Yüzde 80 oranı sattık. Bereketli bir dönem olacağını düşünüyoruz.

 

Havalar çok sıcak olduğu için vatandaşlar geç saatler de geliyor. Ayrıca İzmir Balçova halkının kurban ibadetini hijyen, temiz, güvenli bir alanda yapmasını sağlayan Dokuz eylül üniversitesi Rektörü Sayın Nükhet Hotar hanıma ve tüm Rektörlük çalışanlarına sizin aracılığınızla Balçova halkı adına teşekkür ediyoruz. Hayvanlar da sıcaktan etkilendiği için suyla serinletiyor.

 

Balçova İnciraltı Köprü ayağında bulunan kurban satış ve kesim yerine hayvanlarını getiren aynı zamanda Van da muhtar olan Halit Eryiğit bu yıl 100 tane küçükbaş 10 tane büyükbaş hayvan getirdim. Büyükbaşların tamamını sattım. İnşallah bereketli bir dönem olacak. Satışlar iyi gidiyor ancak biz Van’dan geldiğimiz için sıcaklık bizi de hayvanlarımızı da etkiledi. Hayvanları suyla serinletmeye çalışıyoruz” diye konuştu.

FOTO BİLGİ: Ömer Çakmak

 

Kemal Yavuz isimli vatandaş, “İzmir çok sıcak Hayvanları buraya getirirken zorlandık. Buradaki hayvanlar güzel ve bakımlı ama biraz pahalı olduğu için bütçemize göre bir hayvan bakacağız” derken, Mustafa Süleyman Çakmak ise “Ben emekliyim. Çok yüksek fiyata kurbanlık alamam. En fazla 2 bin 500- 5 bin civarı para ayırabilirim bu pazarda bu fiyata çok hayvan var. Bütçeme göre kurbanlık alacağım” sözlerine yer verdi.

 

KAYNAK: MUSİTEM HABER

Bu haber 625 defa okundu
9 Tem 2022 22:43 : Gön:    ·   Yorum yok
Habere Oy Ver:
*****2votes

YORUM YAPMAYA NE DERSİNİZ

Yukarı Geri Ana Sayfa